Program

Januari 2020

1 Onsdag                  
2 Torsdag       18.30     Andrumsmässa i Asklanda kyrka    
3 Fredag       9.30     Bön    
4 Lördag       15.00 - 17.00 Informationsträff om Kongoresa 2020    
5 Söndag       10.00     Missionshögtid, Evert och Anki Kullberg, offer till mission i andra länder    
6 Måndag               2  
7 Tisdag       10.00     Tisdagsfika    
8 Onsdag       19.00     Program- och musikutskott    
9 Torsdag       18.00     Storledarsamling    
          18.30     Andrumsmässa i Asklanda kyrka    
10 Fredag       9.30     Bön    
11 Lördag       14.30 - 17.00 Stickcafé    
12 Söndag       10.00     Nattvardsgudstjänst, Kjell Johansson, sång Berit Andersson, Söndaxfilm    
13 Måndag               3  
14 Tisdag       10.00     Tisdagsfika    
          11.00     Bibelsamtal    
          14.00     Andakt på Trevnaden    
          18.30     Ungdomsrådet och Styrelsen    
15 Onsdag                  
16 Torsdag       18.30     Andrumsmässa i Asklanda kyrka, Christina Uggla    
17 Fredag             Konfahajk i Falköping    
          9.30     Bön    
          20.00     Café Upp&Ner    
18 Lördag       10.15     Andakt på Vårgården    
          11.00     Andakt på Kullingshemmet    
          19.00     Äventyraren Marcus Aspsjö visar bilder och berättar    
19 Söndag       10.00     Gudstjänst, Christina Uggla, deltagare från Branäslägret, lovsångsbandet Exodus    
20 Måndag               4  
21 Tisdag       10.00     Tisdagsfika    
          11.00     Bibelsamtal    
22 Onsdag                  
23 Torsdag       18.30     Andrumsmässa i Asklanda kyrka, Jan Davidsson, Christina Uggla    
24 Fredag       9.30     Bön    
          19.00     Bönegudstjänst i Equmeniakyrkan Vårgårda, Christina Uggla, Helena Gatås m.fl.    
          20.00     Café Upp&Ner    
25 Lördag       19.00     Praise Him - Ungdomsmöte i Ljurhalla, Viktor Berméus, Exodus    
26 Söndag       10.00     Ekumenisk gudstjänst i Equmeniakyrkan Ljurhalla, Jan Davidsson, Tomas Arvidson, Christina Uggla, Nårungakören    
27 Måndag               5  
28 Tisdag       10.00     Tisdagsfika    
          11.00     Bibelsamtal    
29 Onsdag       18.30     Scout    
30 Torsdag       18.30     Andrumsmässa i Asklanda kyrka    
          19.15     Körövning inför årshögtid    
31 Fredag       9.30     Bön    
          20.00     Café Upp&Ner